Centar potpisnik "Povelje o raznolikosti"

Rijeka, 14.listopad 2020.godine

U Exportu na Delti u srijedu, 14. listopada 2020.g. održalo se svečano potpisivanje “Povelje o raznolikosti“ te obilježavanje završetka EU projekta Diversity Mixer.

Povelju o raznolikosti u Rijeci je potpisalo tridesetak organizacija, udruga i poduzeća koja djeluju u okviru kulturnog sektora, među kojima  i naša škola Centar za odgoj i obrazovanje.

"Centar za odgoj i obrazovanje" izabrano je na temelju prepoznatog kvalitetnog i predanog rada u društvo uspješnih subjekata u Republici Hrvatskoj s kojima možemo zajedno razvijati moderno društvo u smjeru integriranja koncepta različitosti kroz vlastito poslovanje.

Vođena temeljnim načelom “Jednaki u različitosti” Povelja u cilju ima doprinijeti progresivnom razvoju modernog europskog društva.

Naime, potpisivanjem Povelje potpisnici su se obvezali izraditi politiku raznolikosti i nediskriminacije, kako bi razvijali organizacijsku kulturu koja se temelji na uzajamnom poštovanju i uvažavanju individualnih različitosti. Obvezuju se i razvijati raznoliko radno okruženje poticanjem integracije zaposlenika svih profila, neovisno o spolu i spolnoj orijentaciji, rasnom ili etničkom podrijetlu, vjeri ili uvjerenju, invaliditetu, dobi i drugome. Povelja obvezuje i na razvijanje vještina i kompetencija menadžmenta, zaposlenika i zaposlenica odgovornih za zapošljavanje, trening i razvoj karijera, o primjeni politike raznolikosti i nediskriminacije te na korištenje politike raznolikosti i nediskriminacije pri zapošljavanju menadžmenta, kako bi omogućili bolje razumijevanje odluka o upravljanju i bili otvoreniji za inovativne ideje s ciljem jačanja konkurentnosti i održivosti organizacije.

Priloženi dokumenti:
CZOO_Povelja_raznolikosti.JPG (437.37 KB)

objavio: Ivone Šabarić Rubeša   datum: 15. 10. 2020.